Johan Petter Johansson
2018-09-16
570356
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
JOHAN PETTER JOHANSSON, "Triplex", arbetslampa, 1900-talets mitt, grålackerad, teleskoparm samt vinklingsbar skärm, märkt ´´Triplex´´, utdragbar längd ca 147-320 cm
HISTORIK: Modellen formgiven 1919.
Slitage, rost, ej funktionstestad