Samling porslin Kina & Japan
2018-09-14
570285
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
PORSLIN, 6 dlr, Kina och Japan, 1800-talets senare del/tidigt 1900-tal, höjd ca 5,5-26 cm
Åldersslitage, kannornas lockknoppar med skador