Fat Kina 1700-tal
2018-09-11
569432
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av trädgårdsavsats med uppställda ting och pion i underglasyrblått, diameter ca 26 cm
Nagg, ett fat med spricka