Bandy 2 album Sport

Bandy 2 album Sport
Bandy 2 album Sport
Bandy 2 album Sport
Bandy 2 album Sport
Bandy 2 album Sport
Bandy 2 album Sport
Bandy 2 album Sport
Bandy 2 album Sport

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SPORT - DAMBANDY. (2 vol.). STOCKHOLMS KVINNLIGA DAMBANDYKLUBB. 37 svartvita fotografier, varierande storlek, bl.a. 60x85 mm., tidningsurklipp, vykort samt samt lite löst bifogad efemera, allt behandlande dambandy på 1920-talet och framförallt Stockholms Kvinnliga Dambandyklubb.
Allt inklistrat i ett album och ett mindre häfte. 2 vol.

Fotografier delvis blekta, några skador på urklippen, något nötta album.

569429

2018-11-25