Collier odlade saltvattenspärlor
2018-09-14
569328
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
COLLIER, odlade barocka saltvattenspärlor ca 7-7,7 mm, 18 k guldlås med pärlor och turkoser, svensk importstämpel, längd 100 cm
Flertalet pärlor med slitage och några med skador, naturliga tillväxtmärken