Taklampa från jugendtidens 1910-tal
2018-09-11
569313
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TAKLAMPA, jugend, 1910-tal, stomme av mässing, fyra kupor av slipat och matterat glas, höjd ca 105, diameter 35 cm
Största kupan med mindre spricka och nagg, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen