Skålfat Kina 1700-tal
2018-09-11
569214
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLFAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i emaljfärger, järnoxid samt sepia, diameter ca 21 cm
Nagg, slitage