Famille rose
2018-09-10
569164
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, KOPPAR, SMÖRSNIPA, 8 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor, diameter ca 8,5-23,5 cm
Lagningar, skador, vissa delar kompletterade med europeiska kopior