Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
2018-09-09
568506
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 2+1+1 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld
Nagg, slitage