Saltkar Empire
2018-09-09
568228
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SALTKAR, 1 par, klar glasmassa, 1800-talets första hälft, empire, båtformade, vågformad kant samt liv, romboid fotplatta, slipad dekor, längd ca 10, höjd ca 8,5 cm
Slitage, nedslipad nagg