Hummelfiguriner
2018-09-04
567838
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GOEBEL, 1900-talets andra hälft, "Hummel", figuriner, 3 st, Västtyskland, varierande storlekar och motiv, samtliga polykromt flintgods, stämplade undertill, höjd ca 12-19 cm
Smärre ytkrackelyr förekommer