Bordsspegel i rokoko, 1700-talets mitt
Klubbat för:
6 200 SEK
Arviointi
6 000 SEK
Kuvaus
BORDSSPEGEL, sannolikt Stockholmsarbete i rokoko, 1700-talets mitt, dekor av rocailler och blommor, förgylld, höjd ca 50 cm
Kuntoraportti
Lagning, sprickor, slitage, troligen senare förgyllning
567737
Päivämäärä:
2018-09-11