Bägare silver
2018-09-07
567658
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BÄGARE, silver, 1700-talets mitt, rund fot och mynning, vågband i relief, svisselerad dekor, invändigt förgylld, höjd ca 10, vikt ca 94 g
Gravyr undertill