Elis Bergh Boda vas
2018-09-03
567523
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
ELIS BERGH, vas med hänklar, Kosta, 1920-30-tal, formblåst blåtonad glasmassa, slipad dekor med olivslipade band, otydligt signerad "B No 137"?, höjd ca 29, Ø 26 cm
Slitage, vissa märken/repor, smutsig