Vas Kina 1900-tal
2018-09-02
567391
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, balusterformad, dekor av påfågel på trädgårdsklippa vid pion i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi samt tre sigill, botten med sigillmärke, höjd ca 31 cm
Formen något sned, smärre repor, smärre slitage