Carl Gustaf Hiort af Ornäs Studio soffa

Klubbat för:

2 600 EUR

Utropspris

800 EUR

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, soffa, "Studio", Puunveisto Oy, Finland, 1950-tal, trästomme med delvis läderklädda armstöd, plymåer, flätade läderband i ryggen, sits med sadelgjord, bredd 180 cm, höjd 76 cm.

Smärre slitage.

566924

2018-10-29