Alexander Lervik & Eva Dahlgren - Matta
2018-08-31
566804
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
ALEXANDER LERVIK (född 1972) & EVA DAHLGREN (född 1960), "The Sunset", matta, för Ogeborg Design Collection, ull samt silke, skiftande färger mellan grönt och brunt, mått ca 265x155 cm
Proveniens: Utställningen "I huvudet på Alexander Lervik", Kulturhuset Stockholm, 6 April-5 Augusti 2018
Smärre slitage, smuts