Ring med gul safir samt diamanter
2018-08-31
566706
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
RING, 18 k guld, med sexhörning, blandslipad, gul safir, ca 4.70 ct samt 11 gammal och 11 åttkantslipade diamanter, stämplad ´´Worboys´´, ringstorlek 17.25, totalvikt ca 7.8 g
Några diamanter med nagg, spår av renovering på skenan