Ring 18 k guld syntetisk safir
2018-08-30
566470
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RING, 18 k guld, fasettslipad rosa-orange syntetisk safir, stämplad C A Mattinsons Ringfabrikation, Stockholm 1940-tal, otydlig årsstämpel, ringstorlek ca 19 mm, vikt ca 4,2 g