Alexander Lervik - Silverring
2018-08-31
566401
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
ALEXANDER LERVIK (född 1972), "Stadshuset", ring, sterlingsilver, ur serien "Byggnader", stämplad Jesper Blomquist, 2009, vikt 4 gram
Proveniens: Utställningen "I huvudet på Alexander Lervik", Kulturhuset Stockholm, 6 April-5 Augusti 2018
Smärre beläggningar