Ampel empirestil
2018-08-29
566271
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
AMPEL, 1800-talets slut, empirestil, för 6 ljus, mässing, delvis svartlackerad, höjd ca 70, diameter ca 48 cm, 6 lösa manschetter medföljer
Slitage, ställvis anlöpning, mindre repor och rester av stearin