Armband, collier samt hänge
2018-08-30
565992
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ARMBAND, COLLIER samt HÄNGE, silver, 1900-talets första hälft-mitt, med pyriter samt vita pastestenar, armbandetslängd ca 19 cm, collierslängd ca 43 cm, hängetshöjd ca 4 cm, kedjanslängd ca 45 cm, totalvikt ca 37.2 g
Bruksslitage, några av stenarna med mindre nagg