Fat och Tallrik 1700-tal Kina
2018-08-28
565681
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, TALLRIK, 2 dlr, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått samt järnoxid, 29x22, diameter 23 cm
Fat med tillverknings spicka samt nagg