Sekretär
2018-08-22
564431
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SEKRETÄR, 1800-talets andra kvartal, fanérad i mahogny, 3 lådor samt fällbar arbetsyta med bakomliggande lådinredning med intarsiadekor föreställande lejon, höjd ca 119 cm, toppskivans mått ca 52x102 cm
Åldersrelaterat slitage, beslagen kring låsens hål saknas, enstaka mindre fanérskador samt, en fanérspricka i skrivskivan