Eero Arnio Åskbollen
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
EERO AARNIO, "Åskbollen", fåtölj, Finland, formgiven 1963, vit glasfiberarmerad plast med snurrbar aluminiumfot, invändig röd klädsel med två lösa plymåer, höjd ca 120 cm
Slitage, fläckar, repor
564394
2018-08-25