Tallrikar Kina 1700-tal Imari
2018-08-22
564328
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Imari, dekor av blommor och attribut i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 22,5 cm
Nagg, en med spricka