Vaser Kina Famille verte
2018-08-22
564279
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, med hänklar, famille verte, dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, höjd ca 25 cm
Båda med lagningar, formen något skev