Dessertskålar
2018-08-22
564224
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DESSERTSKÅLAR med tillhörande fat, 11 st + 1 ensamt fat, 1900-talets andra hälft, frostad och iriserad glasmassa, tallrikarnas diametrar ca 17 cm, skålarnas höjd ca 5 cm
Smärre bruksslitage