Skålar och fat Kina 1800-tal
2018-08-22
564177
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLAR, FAT, 8 dlr., porslin, Kina, 1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått, emaljfärger samt järnoxid, diameter ca 8-19 cm
Slitage, nagg, enstaka sprickor