Assietter Kina Millefiori
2018-08-22
564143
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
ASSIETTER, 5 st., porslin, Kina, 1900-tal, "Millefiori", dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, botten med Qianlongs sex karaktärers märke, diameter ca 15 cm
Nagg, slitage