Ljuskrona
2018-08-21
564106
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, 1940-tal, barockstil, stomme i mässing, behängd med slipade prismor, 9 ljuspunkter, höjd exkl. kedja ca 64 cm
Saknar nedersta prisman, lösa prismor, prismor med nagg, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen