Ingefärskrus Kina 1800-tal
2018-08-20
563783
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
INGEFÄRSKRUS, 2 st., porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 16-19 cm
Nagg, smärre glasyrnagg