Terrin Kina 1700-tal
2018-08-18
563712
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, välvt lock, dekor i underglasyrblått, lockknopp i form av volut, längd ca 33, höjd 23 cm
Omfattande lagningar