Tekanna samt kafekoppar Ryssland
2018-08-17
563661
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TEKANNA, KAFFEKOPPAR MED FAT, 3 dlr., porslin, Ryssland, 1900-talets början, dekor av blommor, höjd ca 8-11 cm
Slitage, en kopp med glasyrspricka, nagg