Tallrikar Kina Jiaqing
2018-08-15
563209
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 23 cm
Proveniens: Ur Axel Odelbergs (1892-1984) samling
Nagg, sprickor