Picknickväska 1930-tal Sommar

Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar
Picknickväska 1930-tal Sommar

Klubbat för:

260 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

PICKNICKVÄSKA, England, 1930-tal, Coracle Brand samt Mappin & Webb, inredning med tekök, servis för 6 personer, 59 dlr. bestående av: 6 glas, 6 tekoppar med fat, 2 karaffer, 2 flaskor, 6 emaljtallrikar, smör- samt marmeladburk, 6 st knivar,6 st gafflar, 6 st skedar, marmelad- resp. smörsked, salt- resp. saltströare, 1st tekök med rechaud, samt 4 st matbehållare, höjd ca 32, 65,5x25

Proveniens: Tillhörande Axel Wenner-Gren, Häringe slott, Västerhaninge socken

Med ägarinitialer, åldersrelaterat slitage, förefaller för övrigt oanvänd

563075

2018-08-15