Ring guld 1800-tal
2018-08-12
562633
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 800 SEK |
RING, 18 k guld, 3 diamanter med rosenslipning i silvermontering, K. Anderson, Stockholm, årsstämpel saknas, diamantmontering 1800-talets andra hälft, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 2,2 g