Kinesiska porslinstallrikar
2018-09-01
562578
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 300 EUR |
TALLRIKAR, 5 st, Kina, Qianlong (1736-1795), porslin, dekor i underglasyrblått, diameter ca 22,5-23 cm.
Åldersrelaterat slitage, små kantnagg.