Kinesiska porslinstallrikar
2018-09-02
562573
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 300 EUR |
TALLRIKAR, 4 st, Kina, Qianlong (1735-1796), porslin, dekor i underglasyrblått, diameter 22,5-25,5 cm.
Åldersrelaterat slitage, kantnagg.