Kinesiska porslinstallrikar
2018-09-02
562572
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 200 EUR |
TALLRIKAR, 2 st, Kina, Qianlong (1736-1795), porslin, målad blomsterdekor, diameter 23,5 cm.
Åldersrelaterat slitage, små kantnagg.