Kinesiska porslinstallrikar
2018-09-01
562571
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 200 EUR |
TALLRIKAR, 3 st, Kina, Qianlong (1736-1795), porslin, målad blomsterdekor i famille rose färger, diameter ca 22 cm.
Åldersrelaterat slitage, kantnagg.