Neolitisk lerskål
2018-09-02
562568
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 200 EUR |
SKÅL, lergods, troligen Neolitiskt, Asien, diameter 10,5 cm, höjd 6 cm.
Åldersrelaterat slitage, litet kantnagg.