Kinesiskt porslinsfat
2018-09-01
562567
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 300 EUR |
SKÅLFAT, Kina, Mingdynastin (1368-1644),
porslin, dekor i underglasyrblått, diameter 31 cm.
Åldersrelaterat slitage, små kantskador.