Kinesiska figuriner
2018-09-01
562556
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 300 EUR |
FIGURINER, 6 delar, för altarbordet, Mingdynastin (1368-1644), lergods med grön och gul glasyr, höjd 3-7 cm.
Små skador, åldersrelaterat slitage.