Kinesiskt skrivschatull
2018-09-01
562531
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 300 EUR |
SKRIVSCHATULL, Kina, omkring 1900.
Svart lack, dekor av landskap i guld. Innanför skrivinredning. Bredd 56,5 cm, djup 38 cm, höjd 20 cm.
Små skador och slitage, några delar samt nyckel saknas.