Don Alberto Carlos brons Dali´s Head

Klubbat för:

38 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

DON ALBERTO CARLOS (född 1949): "Dali´s Head", bronsskulptur, signerad Don Alberto Carlos, No. 699-14, höjd ca 79 cm, roterande, med eldriven snurrfunktion

PROVENIENS: Från Museum Eroticas samlingar, Köpenhamn, 2009

562204

2018-08-08