Brosch med seedpärla
2018-08-01
561314
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BROSCH, 18 k guld med seedpärla samt filigranarbete dekor, öppningsbar fack till baksidan, svensk kontrollstämpel, 1963, diameter ca 3.2 cm, totalvikt ca 5.6 g
Mindre nagg i glaset, mindre hål och buckla i metall vid kanten, ställvis anlöpning, bruksslitage