Ljuskrona gustaviansk stil
2018-08-01
561280
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, stomme i mässing, 6 ljusarmar, för 6 ljuspunkter, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 67 cm
Åldersrelaterat slitage, vaxrester och patina förekommer, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen