Klackringar 18k guld
2018-07-30
561036
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
KLACKRINGAR, 2 st, 18k guld, klackring med heliotrop, med svensk importstämpel, 1916, klackring med onyx, stämplad ´B*´ med svensk importstämpel, 1891, ringstorleken 19 och 20.25, totalvikt ca 7.5 g
Heliotropen med en spricka, ringen med onyx med spår av renovering på skenan, slitage