Ljuskrona 1800-tal
2018-07-27
560618
| Klubbat belopp | 8 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, oscariansk, 8 ljus, elektrifierad, stomme i mässing, behängd med olikformade prismor, höjd ca 102, diameter 66 cm
Bruksslitage, ej funktionstestad